O princezně a Popletovi

Autor M. Pešková podle hry Petra Stoličného
Žánr loutková veselohra se zpěvy
Určeno od 3-4 do 8 let
Délka 45 minut

   Po skleněnkách nosí pytlík kapsiček, těší se, že ve dne svítí měsíček… Popleta. Dovede najít ztracenou korunu pana krále? Ožení se s princeznou Pletanou? Nebo s cisternou Smetanou? Panečku, to je ale popletená pohádka!

   Loutková muzikálová komedie je variací na klasické úsměvné téma hloupého Honzy. Popleta však na rozdíl od něj zlaté žezlo třímat nebude. Nebo je snad v zájmu lidí, aby světem vládli popletení králové? Neměli bychom dopustit, aby si děti myslely, že kdejaký pecivál dosáhne až na nejvyšší metu. Hrdina našeho příběhu sice není líný ani hloupý, leč všechno své snažení pokaždé pomotá, a ke zdárnému konci dospěje náhodou. Panovnické povinnosti mu tak navždy zůstanou zapovězeny. Ale žádné strachy, má dobré srdce a to je důvod, pro který se do něj zamiluje princezna. Inu, tak to ve světě chodí, někdy vrána k vráně sedá, někdy se přitahují protivy.

   Vtipné a výborně zahrané představení, krásná výprava, hudba… Piškot hodnotíme jako nejlepší divadlo, nikdy si nenecháme ujít nic, co od nich školám nabízíte.

MŠ Andělská Hora